افغان موج   

طنز انتقاد و یا واقعییت استقبال !؟

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نامش شیرین است . لقبش عبادی که نظم نوین به نوبلش قسم میخورد . نامش تداعی کننده همنوائی با اسلام نظم نوین است . مردم ایران و تاریخ انسان روزهای با او بودن را به خاطر خواهد سپرد !

لطافت جایزه اش حوزه علمیه را به وجد میآورد و با انتقاداتش بهار را به کاخ سفید به ارمغان میآورد . کرسی درسش حقوق بشر را بارور ، عقلها را متحیر و دلهای ناکسان را مبهوت میکند . آری ، نبض وجود والای شیرین عبادی چنان با عطر نظم نوین اسلامی گره خورده است که اسلام و ولایت و اوباما و.....همگی با هم برایش غش و ضعف میکنند !

خانم شیرین عبادی برنده جایزه صلح نوبل و مدافع حقوق بشر روز سه شنبه آمریکا و غرب را متهم کرد که چشمان خود را بر نقض حقوق بشر در ایران بسته اند .....شیرین عبادی همچنین از اعطای جایزه صلح نوبل به آغای اوباما استقبال کرد !

منبع رادیو فردا : 22.07.1388

نمیدانم از این خبر باید چه حالی به آدم دست بدهد ؟ خوشحال بشود ، تشویق کند ، امیدوار شود ، بخندد ، یا گریه کند !؟ من که هیچکدام از این کارها را نکردم . فقط تیتر خبر را وقتی خواندم کمی هم فکر کردم . چون خانم شیرین عبادی از اعطای جایزه صلح نوبل به اوباما استقبال کرده و البته به همراه سوالی : اگر آغای اوباما بخواهد دست دوستی به دیگر ملتها بدهد چرا دست دولتی را میفشارد که حقوق بشر را نقض میکند ؟

دقت کنید که چقدر متواضع حرف زده است ؟ قبل از هر چیز حواسش به جایزه صلح نوبل است . در حالی که تقریبا همه مردم و بالای 50 درصد از همین سیاستمداران فعلی این جایزه و اهداء آن به اوباما را مورد تمسخر قرار دادند و انبوهی سوالات....! اما شیرین عبادی تمسخر نمیکند هیچ سوال جدی ندارد و فقط استقبال کرده است !

اگر قرار بود شیرین عبادی هم راجع به این جایزه و اوباما منتقد جدی باشد آنوقت این علامت سوال بر جایزه خودش و نقش کثیف سیاسی خودش هم می نشست . آنوقت باید جواب میداد که چه زمانی خودش هم این جایزه را گرفت و چرا ؟ آیا چون شجاع است و در خارج از ایران بدون روسری میچرخد و در داخل با روسری و در چارچوب قانون فعال است ؟

سوالات سخت را مپرسید . مانند : آیا شیرین عبادی به زندان هم رفته است ؟ زندان همین حکومتی که دولتش مورد انتقاد است و نه کل حکومت ! آیا عبادی در کهریزک و اوین و امثالهم مورد تجاوز قرار گرفته و میداند چیست ؟ آیا شلاق و بقیه اعمال اسلامی را تجربه کرده است ؟

راستی خانم شیرین عبادی جدی سوال میکنم : حقوق بشر مد نظر شما و اوباما چیست ؟ لطفا کمی این مفهوم را باز کنید و توضیح بدهید . خانم شیرین عبادی جدیت هر انسانی را میشود از عملکردش و در لابلای گفته هایش دید . این که شما حکومت اسلامی را جدی گرفته اید و انتخاب کرده اید را میشود نقد کرد . خیلی های دیگر هم این حکومت و تمام ساختار سیاسی و فکری این حکومت اسلامی ولایت را جدی گرفته اند به جز مردم ! از داخل و خارج.....از موسوی و مرتضوی و خامنه ایی و احمدی.....تا سروش و گنجی و نبوی و اوباما.....!

ولی یادتان باشد که حتی بخشی از همین خیلی ها و کل مردم ، این بازیهای اوباما و نظم نوین و نامه و اورانیوم و حقوق بشر و حکومت اسلامی و......در ایران را آنقدر که شما زور میزنید جدی نشان دهید ، جدی نگرفته اند ! این کاملا طبیعی است که شما هم مثل هر سیاستمدار دیگری هم به فکر جایزه نوبلتان و هم به فکر اوباما و هم به فکر خامنه ایی و هم به فکر روسری و سفر و جایزه باشید ولی خواهشا مردم را احمق فرض نکنید !

مثلا وقتی میگویی : امریکا و غرب چشمش را به روی حقوق بشر در ایران بسته.....بلافاصله به ذهن میزند که مگر اصلا در طول تاریخ چشم بازی در غرب وجود داشته و به فکر منافع مردم بوده که حالا بسته شده باشد ؟ شما لطفا یک نمونه تاریخی مثال بزنید که غرب حواسش به حقوق مردم ایران هم بوده باشد ! یک نمونه آن مربوط به 35 سال پیش بود که کارتر با برگ حقوق بشر جلو آمد و نتیجه آن حقوق بشر را 30 سال است مردم ایران با گوشت و پوست خود لمس میکنند . البته به جز جایزه بگیران نوبل و تائید کنندگان چنین بازیهای مخرب و احمقانه ایی !

خانم عبادی در دنیای ارتباطات گسترده و عصر آگاهی و در روزگاری که جامعه ایران در حال عبور از یک رنسانس تاریخی است و اسلام ودین و ارزشهای مورد نظر شما را در زندانها تجربه کرده و میکند و در روزگاری که اسم و جسم ندا را سیاستمداران نظم نوین ناندانی کرده اند ! نعل وارونه زدن شما فقط مورد تمسخر و مضحکه فرار نخواهد گرفت . در طول تاریخ ایران به عهده گرفتن نقشهای کثیف سیاسی توسط عده ایی شارلاتان وطنی و سیاسی و غیر وطنی ، تا به امروز سنتی دیرینه بوده است ولی حداقل شما سنت شکنی کنید و توضیحات مبرهنی برای ما و خودتان و ثبت در تاریخ تکرار کنید .

غرب و امریکا از چه زمانی به فکر مردم ایران بوده است ؟

کادر و مفهوم حقوق بشر از نظر شما چیست ؟

در مورد جوایز صلح نوبل و معیارهای انتخاب آن توضیح دهید .

شما خود را مدافع حقوق بشر میدانید و جایزه صلح نوبل را حق خودتان و اوبامایتان ! صلح از نظر شما مجموعه ایی از شرایط است که به انسانها اجازه دهد تا در آرامش و با احترام زندگی کنند . منظور شما از انسانها چیست و کیست ؟

تا 2 ماه دیگر سفرها و ملاقاتها و  گرفتن جایزه ایی و....بقیه ، که تمام شد و به ایران رفتید اگر دوست داشتید برای یک بار هم که شده در خلوت خودتان چشمهای خودتان را ببندید ، گره روسری تان را باز کنید و در آن اتمسفر اسلام و ولایت ، فقط برای چند لحظه خودتان را به جای ترانه موسوی بگذارید ، به جای سهراب و زهرا کاظمی و هزاران هزار و میلیونهای دیگر ! خجالت و شرم مفاهیمی انسانی هستند که مربوط به فرهنگ انسانییت است . جایزه رذالت نوبل و فرهنگ مادون حیوانی سیاستمداران نظم نوین ربطی به دنیای انسانی ندارد . ما در قرن 21 هستیم و مردم به راحتی با هر شعار و مزخرفی رنگ نمیشوند !

آنکس که حقیقت را نمیداند ابله است چه در ایران ، چه در عراق و چه در غرب و هر جای دیگر . آنکس که حقیقت را میداند و انکار میکند و یا آن را وارونه جلوه میدهد تبهکار است .

نعلهای خوب دارند...مفت و ارزون....نعلهای نشکن پاشنه بلند.....نعلهای نشکن پاشنه کوتاه.....آخرین مدل ......خانم های با سلیقه میدونن یعنی چه ؟

اگه روزی بنزین ماشینتون تموم شد بشاشید تو باک ماشین ، شاید راه افتاد کی به کیه ؟

دنیایی که سیاستمدار و منتقدش در حال ریدن به دنیا است و چرخ دنیا همچنان میچرخد از هیچ چیز تعجب نباید کرد !

 اسماعیل هوشیار

اسماعیل هوشیار

16.10.2009

ژنو

www.tipf.info