افغان موج   

دستگیری یک اسلامگرائی آلمانی درلباس زنانه

محمود منجم زده برلین المان

پولیس پاکستان ازدستگیری یک اسلامگرائی آلمانی درلباس زنانه خبرداد

بنظر می رسد مقامات امنیتی پاکستان به یک موفقیت بزرگ دست یافته اند. گفته میشود این اسلامگرائی المانی توسط نیروهای امنیتی پاکستان دستگیر شده است .

این خبر را اشپیگل آنلاین آلمان روز پنجشنبه 24 جون نوشته است .

نام این مضنون آلمانی ( رامی ، م ) ذکر شده او زمانی رئیس گروه افراطی یکی ازمساجد درهامبورک آلمان بوده که طراحان حادثه 11 سپتمبردرآن مسجد رفت و آمد داشتند .

اسلام آباد برلین : تغیر قیافه این فرد خوب طراحی شده بود ولی یک اشتباه باعث گرفتاری آنان گردید.

یک دختر هشت ساله با سه زن که برقع سفید به تن داشتند  دریک موتر باری کوچک درنزدیک محل باز رسی پولیس شهر بانو درشمال غرب پاکستان مورد سوء ظن ماموران پولیس قرار گرفتند با وجود آنکه فامیل ها مورد بررسی قرار نمیگیرند به دلیل سوء ظن ماموران ، یکی از سه زن برقع پوش که فوق العاده بزرگ به نظر میرسید پولیس امر توقف موتر و بررسی مسافران را داد .

این بررسی مورد اعتراض مسافران قرار گرفت چون این برخلاف قوانینی بود که زنان مورد بررسی قرار میگرفتند اما مقامات امنیتی پاکستان سخت اصرار داشتند تا این بررسی صورت گیرد باالاخره زنی که بسیار بزرگ به نظر میرسید مردی بود که دو قبضه اسلحه و یک ماشیدار روسی را درموتر پنهان نموده بود به دست مامورین امنیتی افتاد.

فردی که خود را زیر پوشش برقع پنهان کرده ، بعدا اقرار نمود که او یک آلمانی میباشد .

گرچه اسناد هویت از نزد او به دست نیامده ولی مقامات پاکستانی پس از بررسی نام او را ( رامی  م ) یکی از اسلامگرایان شهر هامبورگ المان معرفی نمودند .

مقامات امنیتی آلمان درحال حاضر مشغول بررسی هویت او میباشند .

بقول اشپیگل آنلاین ( رامی م ) در سال 2009 آلمان را ترک نموده و به قصد مبارزه مسلحانه علیه کفارعازم مناطق مرزی افغانستان و پاکستان شده است .

در حال حاضر( رامی م ) دردست نیروهای اطلاعاتی پاکستان ای اس ای در شهر پشاور پاکستان تحت تحقیق میباشد .

به گفته پولیس پاکستان یک پای چپ او به علت تصادف احتمالی شکسته و اومیخواسته است خود را به یکی ازبیمارستان های شهر برای درمان برساند .

او سفر خود را از نزدیکی شهر میرعلی دراستان نا امن  وزیرستان شمالی تحت نفوذ طالبان آغاز نموده است .

جوان  25 ساله آلمانی که  اصلا اهل سوریه میباشد درآلمان به عنوان رئیس این گروه رادیکال درشهر هامبورگ در مجاورت مسجد طیبه که قبلا مسجد قدس نام داشت ودرآن مظنونین حادثه 11 سپتمبر رفت و آمد داشتند دیده میشد این جوانان درهر روز جمعه با هم ملاقات مینمودند و گاهی دریک منزل شخصی در باره افغانستان و پاکستان سخن میگوفتند

تا آن زمان ( رامی م ) نزد مقامات امنیتی آلمان بیشتر در ارتکاب جرایم و جنایات معرفی بود تا یک افراطگرای اسلامی .             درماه مارچ 2007 زمانی که مقامات امنیتی آلمان میخواستند او را گرفتار کننند با موتر خود از شهردارمشتات فرارنموده رد پای او گم شد تا خبر او از پاکستان رسید .

اوایل ماه مارچ 2009 ناگهان رامی م از آلمان ناپدید شد اوکه با ریش چهره اش را تغیر داده بود چند روز پس از نا پدید شدن اش تلفیونی به آلمان تماس گرفته و گفته است او در پاکستان به سرمیبرد .

پولیس آلمان او را به عنوان یک فرد مسلح وخطرناک طبقه بندی نموده است درعین حال چندین نفر از دوستانش آلمان را ترک نموده منجمله خانمش که تا زمان دستگیری با او زندگی میکرده است .

دو نفر ازآشنایان رامی که در آلمان پناهنده  بودند بنام های السکاندر ج و مایکل w همزمان درماه مارچ 2009 عازم پاکستان شدند که درمرز پاکشتان مورد بازجوی قرارگرفته دستگیرشدند و پس از بررسی به هامبورگ راهی زندان شدند درحال حاضر دادستان فدرال آلمان علیه این گروه جهت تشکیل یک سازمان تروریستی تحقیق میکند .

بررسی ها نشان میدهد که تعداد زیاد تری ازآلمانی ها که گفته میشود با فامیل خود درمناطق مرزی افغانستان و پاکستان زندگی میکند در کنار طالبان قرار دارند لیست جهاد گران آلمانی در گروهای مختلف شبه نظامی در منطقه چشمگیر میباشد .

در منطقه  مرزی میرعلی تعدادی از محکوم شده گان گروه ( زاورلند) آلمانی که آموزش نظامی خود را در آن محل تکمیل نموده برای انجام مامورت به دیگر نقاط فرستاده شدند  چند نفرازاین گروه تا حال در انجم عملیات انتحاری کشته شدند .

چند هفته قبل اعلام شد ، که اریک برنینگر از  زارلند آلمان در نزدیک شهرک میرعلی توسط سربازان پاکستانی هدف گلوله فرارگرفته است .

موازی به این گروه تعداد دیگری ازآلمانی ها  شامل حرکت اسلامی ازبکستان شدند که آنها نیز در مناطق مرزی افغانستان و پاکستان حضور دارند ازاعضای این گروه میتوان نام دو برادر منیر و یاسین نام برد .

از خزان سال 2009 یک گروه آلمانی که تعداد شان زیاد است خود را طالبان مجاهد مینامند و تعداد دیگری ادعا میکنند که تحت فرماندهی طالبان درافغانستان عیله دولت افغانستان و سربازان امریکائی میجنگند.

اگر دستگیری رامی توسط نیروهای امنیتی پاکستان تآیید شود مقامات امنیتی فدرال آلمان میتوانند اطلاعات دقیقی ازحضور جنگجویان آلمانی   درآن مناطق به دست بیاورند .

اعترافات گروه زارلند آلمان و گزارشات به جا مانده پس ازمرگ (اریک برنینگر) نشان میدهد که وضعیت جهادگران آلمانی در وزیرستان جدی میباشد.

شایعات و گزارشات تآیید نشده ای حاکی از آن است که ارتش پاکستان وهواپیماهای بدون سرنشین امریکا جنگجویان خارجی را که دراطراف  کوه های هندوکش حضور دارند ، مورد تهدید قرار میدهد ومشخص نیست که آیا رامی یکی از این جنگجویان میباشد ؟