افغان موج   


آخرین مناظره انتخاباتی کلینتون و ترامپ برگزار شد در ۱۹اکتبر ۲۰۱۶ ساعت ۵ و ۹ دقیقه بعداز ظهر.... مناظره هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ چهارشنبه در لاس وگاس برگزار شد . دراین مناظره حساس دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا جدل‌های پرتنشی بر سرسیاست خارجی ، اشتغال ، مهاجران غیر قانونی و قوه قضائیه داشتند . ملیجک ترامپ گفت : نامه‌ی شریرانه‌ ی به «کانون دوستداران فرهنگ» در واشنگتن و کُپی فیس بوک .... حالم به هم می‌خورد"هر بار"آن صدای گوش‌خراش که اسمش منتقد است...مثل یک اسهال کلینتونی از دهانش بیرون می‌آید".

 

حاج آقا سعيد طوسي، قاري محبوب رهبر ، متهم به تجاوز به ١٩ نفر از شاگردان پسرش گفته : اگر مرا محكوم كنيد ١٠٠ نفر را با خودم پايين ميكشم ! یک راس سعید قبلی هم محبوب رهبر بود و خالق کهریزک ( سعید مرتضوی ) ، سعید اولی هم ( سعید امامی ) خیلی امین و محبوب رهبر بود و مبتکر خوردن و خوراندن واجبی....کلا هر چی سعید است ، اولا محبوب رهبر است و دوما از سنت پیامبر غافل نیست . برای رضای خدا....

 

علی خامنه ای : اینقدر شلوغ نکنید سعید جان آموزش قرآن میداده که سوره لوط را عملا نشان بچه ها داده است ! درحوزه علمیه این رسمی قدیمی است که سوره لوط عملی آموزش داده میشود . هر سعید در هرمقامی سنت پیامبر را مراعات میکند !

 

عربستان : اسب مسابقه ای 4 ساله ای متعلق به شاهزاده سعودی الولید بن طلا ، با قیمت 12 میلیون دلار ، حدود یک سال پیش به جرم همجنسگرایی محکوم به اعدام شد ! امسال هم خود شاهزاده ترکی بن سعود الکبیر در ریاض اعدام شد . عربستان گفت : خاک به سر همتون....اسلام ما خوبه که تبعیضی بین حیوانات ندارد ! شیخ عبدالرحمان گفت : این سرزمین مقدس جای کون کونک نیست جهت چنین اموری شیعیان و اسلام ایرانی در خدمتند !

 

رجب طیب اردوغان خطاب به حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، گفت: «مؤدب باش، تو که با من هم‌اندازه و هم سطح نیستی! ترکیه در آزاد سازی موصل شرکت میکند و نیاز به اجازه کسی ندارد....

العبادی نخست وزیر عراق گفت : عراق نیاز به کمک ترکیه ندارد . شما به امور فرماندهی کودتا با تلفن دستی ادامه بدهید !

اردوغان : بدبخت ملخ خورعرب....

العبادی : ترک خر کودتاچی تلفن ندیده....

کرملین به الیزه : چائیدی زالزالک

الیزه به کرملین : مالیدی سیرابی

کاخ سفید به زمین : هه هه هه هه

 

داعش : بعد از موصل برنامه چیه و ما چه کنیم ؟

پنتاگون : شما چند هفته ای مثلا مقاومت کنید و بعد مثلا در موصل شکست میخورید برنامه بعدی رو توی مسیر فرار براتون فکس میکنیم....

داعش : محل جدید مستراح داره ؟ از بس توی بیابون با کُلوخ خودمونو پاک کردیم بواسیر گرفتیم....

پنتاگون : ای ریقوی بدبخت....آخه اینم سواله که میپرسی .... فعلا مقاومت کنید !

 

VOA : عملیات بازپس گیری موصل، شاید سمبل تغییرات در نقشه آینده سیاسی عراق باشد. پیش بینی که احتمال وقوع آن با حضور همه جریانات سیاسی اعم از سنی ها، کردها و شیعیان با تمام اختلافات در روند سریع آزاد سازی موصل، قوت می گیرد.

 

تحلیلگر تیف : بوی تجزیه میاد .... فعلا که عراق و سوریه صدر نشین هستند !

اسما اسد که در لندن متولد شده و زمانی سرمایه گذار بانکی بود از سال ۲۰۰۰ بانوی اول سوریه بوده است، زمانی که بشار اسد قدرت را از پدرش حافظ اسد تحویل گرفت. حافظ اسد از ۱۹۷۱ تا ۲۰۰۰ حاکم بود. همسر بشار اسد پیشنهاد رفتن یا فرار از سوریه را رد کرد و گفت : اگر برم دیگه شوهر کجا پیدا کنم ؟ مگه شوهر پیدا میشه این روزا....

.........................

مصطفی هجری در پارلمان اروپا سرنگونی جمهوری اسلامی را ضامن برقراری صلح در خاورمیانه دانست...حزب دمکرات کوردستان ایران از آغاز سالجاری شمسی به طور جدی در عرصه‌ی سیاسی و نظامی در کوردستان و ایران حضوری فعال پیدا کرده است . ( ١٧ اکتبر 2016 )، مصطفی هجری در نشستی با حضور احزاب اروپایی، در مورد سیاست‌ها و نقش مخرب جمهوری اسلامی در منطقه، سیاستهای سرکوبگرانه و نقش این رژیم در رشد تروریسم، در پارلمان اروپا سخنرانی کرد.

 

بعد از خارج کردن نیروهای مجاهدین از عراق و بی رنگ شدن تلاشهای سیاسی آنها و برخلاف نگاه غیر سیاسی ، تلاشهای حزب دموکرات در راستای مسیر برجام حاوی یک هویج خوب برای سیستم ولایت فقیه است . در بازی سیاسی غرب ، حزب دموکرات ظاهرا جای مجاهدین تکیه زده است . گزینه جدی رژیم چنچ که همیشه روی میز بود ( با نیروی مجاهدین ) حالا رفته زیر میز، ولی با تلاشهای حزب دموکرات کاملا منتفی نیست .  تلاشهای همه جانبه و سمبلیک حزب دموکرات برای حکومت اسلامی ایران نگران کننده نیست چون موضوع رژیم چنچ را تا 90 درصد کاهش داده است .

 

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

20.10.2016

اسماعیل هوشیار