افغان موج   


آیا نفوذ حزب‌الله لبنان بعد از لیست تروریستی آلمان در خاورمیانه دستخوش تغییر می‌شود؟

سالهاست خاورمیانه دستخوش تحول است ولی چیزی هم تغییر نمیکند ! از اشغال عراق تا بلعیدن افعانستان تا خراب کردن لیبی ...

 حالا متوجل شدم تحول با تغییر تفاوت دارد .

 

 

جهان کنونی به مثابه دهکده جهانی وقتی نسیم تغییرات بوزد همه را باید بگیرد . حالا با 200 سال پیش و یا هرگذشته دیگری تفاوت فاحشی دارد ، که کونت را بچرخانی و بگی مصیبت آفریقا به من ربطی ندارد ، فقط الماسش خوب است . نمیشود نظامهای قدرتمند با همان فرمان و سرعت قبل از کرونا بتازند و تغییراترا شامل بقیه بدانند . دهکده جهانی یعنی مکان کوچک میشود و باید روی کیفیت تحولات متمرکز شد . لیست تروریستی ، کم شدن پول نقد و امکانات ، بستن دفاتر ، اخراج عوامل ....و هر اقدام دیگری منوط و مشروط است به تاثیر تغییرات روی بقیه ...حرکات لاکپشتی بازیهای سیاسی قبل از کرونا یادمان میماند. یک قدمی برداشته میشد 3 نسل بعدی آثار مادی تصمیم حضرات غربی را میدید .شما وقتی تاثیر گذاشتید بقیه مجبور میشوند قبول کنند ، وقتی اکسیژن کلی تغییر کرد ، بقیه هم نفسشان با همان کل باید تنظیم شود . شما فقط زر زیادی و حرف مفت میزنی ، آنوقت مقام ولایت فقیه هواپیمای ماهان را پر از وروس کرونا ارسال میکند و به جایش طلا دریافت میکند ...نفوذ حزب الله لبنان بستگی به قدرت عمل حکومت اسلامی ایران دارد و قدرت عمل حکومت اسلامی ایران بستگی به جدیت سیاستهای غرب دارد و سیاست غرب هم بستگی به سود و زیانش دارد . طلاهایی که سیستم ولایت فقیه از ونزوئلا دریافت کرد بدون رضایت اتاق فکر غربی عملا امکان نداشت انجام شود . چنین حرکاتی زیانش هم سود است .


فعلا که زیر سپهر سیاستهای کاخ سفید و بقیه حضرات غربی از اوضاع کنونی خاورمیانه ، غربی ها و دولتهای حاکم زیانی نمیبینند .


نفوذ حزب الله لبنان در خاورمیانه بستگی به عملکرد مسقیم سیاستهای غرب دارد ، سیاستهای غرب بستگی به تغییرات محسوس و مشخص دارد . قبل از کرونا و بعد کرونا ... مثل زمان شیر دادن مادر به کودک و بعد از شیر گرفتن کودک توسط مادر ...


همین قوانین تغییرات شامل مولفه های داخلی زمین سیاست ایران هم میشود . از رهبرحاکمش تا ولیعهد الافش تا احزاب کمونیستش تا اتاقهای فکر اسکولش ... حتی وقتی بی بی سی فارسی مبلغ مقام ولایت فقیه و سپاه پاسداران میماند یعنی زمانی برای تغییرات نیست. ولی همه مشغول تحول و حرف مفت و زر زیادی هستند .به قول اکبر منتظر روزهای متفاوت بودن،مثل همان بحث های آبگوشتی دنیای مجازی است . نیروی تاثیر گذار اجتماعی بحث نمیکند با یک فراخوان نیمی از جامعه را فلج میکند و کسی که درهرمقامی بحث میکند فقط خودش را سرگرم کرده است...کمبودهایفردیدرونی و بیرونی اش را پوششدادناست، معنیاجتماعی و سیاسی و فرهنگی نمیدهد.

 

اسماعیل هوشیار
03.05.2020

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید